Bob Fliedr kandiduje do Senátu za hnutí STAN a KDU-ČSL

Home / Média / Bob Fliedr kandiduje do Senátu za hnutí STAN a KDU-ČSL

Ve volebním obvodu č. 50 Svitavy půjde na podzim do boje o senátní křeslo bývalý novinář Bob Fliedr. Jako nestraník bude kandidovat za hnutí Starostové a nezávislí a Křesťanskou a demokratickou unii – Československou stranu lidovou.

Proč se rozhodl kandidovat? „Své vlasti bych rád aspoň trochu pomohl v ne zcela hladkém návratu do první ligy evropských zemí a svému rodnému kraji k tomu, aby se stal výkladní skříní mé vlasti,“ říká Bob Fliedr. Rodák z Poličky prožil část života ve svém volebním obvodu a část v Praze. „Považuji to za šťastnou kombinaci pro práci senátora. Vím, na které dveře v hlavním městě zaklepat, když je třeba něco prosadit nebo řešit nějaký problém. Senátor, služebník starostů svého obvodu, by měl být dobrým otvíračem důležitých dveří,“ doplňuje.

Motivací ke kandidatuře mu byl i jeho kritický pohled na českou politiku. „Znepokojuje mě, že čeští politici málokdy myslí dál než čtyři roky dopředu. Že jim chybí základní perspektiva, na které by se shodli demokraté odleva doprava a ctili ji bez ohledu na výsledky voleb,“ vysvětluje a dodává: „Mojí vizí je dlouhodobě prosperující Česká republika a klíč k prosperitě vidím ve svobodném, zodpovědném a tvořivém občanovi. Cestu k prosperitě v rozvoji demokracie a v aktivním zapojování Čechů, Moravanů a Slezanů do života Evropské unie. Součástí mé vize je silná, bezpečná a ekonomicky konkurenceschopná Evropa. Evropa, která v rámci integrální ekologie chrání životní prostředí a podporuje globální péči o planetu Zemi, náš společný domov.“

Podporu Bobu Fliedrovi už vyjádřily osobnosti z regionu, například starosta Litomyšle Radomil Kašpar nebo ředitelka Oblastní charity Polička Markéta Šafářová. Podporuje ho také bývalý předseda Senátu a předseda české vlády Petr Pithart. „Jeho podpory si obzvlášť vážím. Nikdo z politiků neudělal pro Senát tolik, co on. Jeho přínos je – a myslím, že ještě dlouho bude – velmi inspirující,“ hodnotí Bob Fliedr.

Původním vzděláním stavební inženýr Bob Fliedr působil roky jako novinář, zejména v Lidových novinách a České televizi. V posledních letech se věnoval dokumentárnímu filmu, mediálnímu zastupování a také postavil na „zelené louce“ think-tank Institut pro křesťansko-demokratickou politiku.

Více na www.bobfliedr.cz

Kontakt: Adam Volt, koordinátor kampaně Boba Fliedra: 776 753 206, adam@bobfliedr.cz